Miód Rzepakowy, 900 ml, z maja, rzepak, Wiosna

Nowy produkt

40,00 zł brutto.

Miód rzepakowy 900 ml

ponad 1250 gram

Miód rzepakowy jest przykładem odmianowego miodu wiosennego. Jest to odmiana bardzo popularna w naszym kraju, a pozyskuje się ją w okresie masowego kwitnienia rzepaku, w ciągu około trzech tygodni na przełomie kwietnia i maja.

Właściwości miodu rzepakowego docenią przede wszystkim ci, którzy na co dzień mają kłopoty z ciśnieniem i sercem, chorzy na miażdżycę. Zalety miodu wykorzystuje się w kosmetyce jako składnik maseczek na twarz czy włosy.

Spośród wszystkich miodów miód rzepakowy ma najwyższa zawartość glukozy i aminokwasów. A to oznacza, że stanowi doskonałą odżywkę, szczególnie dla organizmu wyczerpanego długotrwałą chorobą, przemęczeniem czy stresem. Ma ogromne właściwości regeneracyjne, a przy tym wzmacnia nasz układ immunologiczny, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na zakażenia drobnoustrojami. W miodzie rzepakowym sporo jest tez potasu i magnezu, dzięki czemu warto stosować go w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. 

Regularne spożywanie tej odmiany miodu wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi, a także może w dużym stopniu spowolnić postępujące zmiany miażdżycowe.

Miód przedstawiony w ofercie jest miodem skrystalizowanym.

Krystalizacja jest procesem, który zachodzi w każdym naturalnym miodzie. Miód gęstnieje, lecz jego skład nie ulega zmianie. Czas trwania tego procesu zależy od gatunku miodu, od którego to, zależy również czy miód krystalizuje się w grube czy drobne kryształy- miód rzepakowy należy do tej drugiej grupy.