Niezapomniany duet: miód & pyłek pszczeli

Choć pyłek pszczeli nie jest tak popularny jak miód, bez wątpienia warto włączyć go do diety. Jego właściwości są nieocenione zarówno w przypadku osób borykających się z anemią, niejadków jak i pań pragnących zrzucić zbędne kilogramy.

Choć pyłek pszczeli nie jest tak popularny jak miód, bez wątpienia warto włączyć go do diety. Jego właściwości są nieocenione zarówno w przypadku osób borykających się z anemią, niejadków jak i pań pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Razem z miodem tworzy wyjątkowy duet – maksymalnie zdrowy, a zarazem pyszny. Jak je spożywać? Jak wykorzystywać w czasie codziennego gotowania, by przypadły do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym?

Jeśli chodzi o pyłek pszczeli, możemy go spożywać na wiele sposobów. Bez większych przeszkód możemy mieszać go z sokiem, mlekiem, dżemem bądź twarożkiem. Jako że jest on pozbawiony typowej dla miodu słodyczy, warto dodawać go do deserów. Mieszany z miodem czy konfiturami w proporcji 1:4 tworzy nie tylko pyszny, ale i zdrowy deser. Uwaga! Najlepiej smakuje pyłek świeży, rozdrobniony. W wysuszonej postaci wymaga zmiękczenia np. poprzez zalanie go mlekiem w proporcji 1:3.

Dorośli na pewno docenią domową, naturalną pierzgę – niezastąpione na wiele dolegliwości lekarstwo. Mieszanka 0,7 litra płynnego miodu z kilogramem pyłku pszczelego szybko i sprawnie „postawi nas na nogi”. Do diety warto włączyć również nalewkę miodową bądź nalewkę cytrynową z dodatkiem miodu – obydwie sprawdzą się przy szczególnie uciążliwym przeziębieniu.

Ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszą się desery pyłkowe. Odpowiednio przygotowane doskonale nadają się podczas ważnych dla nas uroczystości. Łyżkę pyłku należy zmieszać z ¾ mleka i odstawić na kilka godzin. Następnie dodać doń 2 łyżki miodu, 2 łyżki ulubionych orzechów oraz wiórki kokosowe. Całość zmiksować. Tak przygotowany deser przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym domownikom.

Zarówno miód jak i pyłek pszczeli mogą zostać wykorzystane w czasie obiadu. Tutaj prym wiodą kochane przez dzieci i dorosłych naleśniki. Pyłek pszczeli wykorzystujemy przy robieniu ciasta – mieszamy go z mąką, mlekiem, jajkami i cukrem. Dodatkowo, warto dodać do całości łyżeczkę otartej skórki cytrynowej i łyżeczkę masła. Miód natomiast dodajemy do naszego ulubionego „wkładu” np. do dżemu. Finalnie nie sposób nie wspomnieć o dietetycznych koktajlach z dodatkiem pyłku pszczelego.

Połączenie ulubionych owoców, mleka, płatków owsianych i pyłku pszczelego pozwala stworzyć prawdziwą „bombę witaminową” – idealną dla osób pragnących w zdrowy sposób zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Komentarze

Zostaw komentarz